linia produkcyjna

Jak dbać o czystość pomieszczeń produkcyjnych?

Czystość pomieszczeń produkcyjnych odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu wysokiej jakości produkcji oraz zapewnieniu bezpieczeństwa przebywającym w nich pracownikom. Utrzymanie higieny w tego typu przestrzeniach nierzadko bywa wymagające, jednak zastosowanie odpowiednich procedur oraz środków czystości może znacznie ułatwić ten proces.

Co przyda się w dbaniu o czystość pomieszczeń produkcyjnych?

Pomieszczenia produkcyjne są narażone na rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów, a klucz do eliminacji tych zagrożeń stanowi stosowanie środków dezynfekujących. Co ważne, powinny być one zarówno skuteczne w zwalczaniu mikroorganizmów, jak i bezpieczne dla pracowników oraz przygotowywanych produktów. W pomieszczeniach produkcyjnych często występują również trudne do usunięcia zabrudzenia, takie jak tłuszcze, osady mineralne czy resztki surowców. W takich przypadkach konieczne jest zastosowanie skutecznych środków czyszczących, które nie tylko usuną zanieczyszczenia, ale nie doprowadzą przy tym do zniszczenia powierzchni czy sprzętu. Do najpopularniejszych produktów stosowanych w przemyśle należą m.in. specyfiki do mycia maszyn i instalacji, biodegradowalne środki dezynfekujące, preparaty antykorozyjne czy też płyny do mycia rąk.

Gdzie szukać specjalnych środków do czyszczenia pomieszczeń produkcyjnych?

Miejscem, gdzie można znaleźć specjalistyczne środki do mycia pomieszczeń produkcyjnych zgodne z krajowymi i europejskimi normami, jest nasza firma Cleanlab z Korzeniewa. Jesteśmy renomowanym producentem i dostawcą preparatów czyszczących, dezynfekujących oraz innych produktów przeznaczonych do utrzymania higieny na najwyższym poziomie. Stosujemy najnowsze technologie i innowacyjne formuły, aby zapewnić skuteczne i bezpieczne produkty dla naszych klientów. Dzięki temu możemy Państwu zaoferować szeroki wybór specyfików, które są dostosowane do specyfiki różnych branż, w tym mleczarskiej, mięsnej i piekarniczo-cukierniczej.

Cleanlab Artur Szefer Przyranie 56A, 62-831 Korzeniew 

Tel. +48 62 594 31 09 | Email: biuro@cleanlab.pl