odkażanie gleby

Jak często używać środków odkażających do podłoża?

W dobie rosnącej świadomości konsumenckiej utrzymywanie higieny w produkcji spożywczej staje się coraz większym priorytetem. Kluczowe dla zapewnienia jakości i bezpieczeństwa żywności jest chociażby regularne stosowanie środków odkażających do gleby. W tym wpisie dowiesz się, dlaczego troska o dezynfekcję powierzchni w szklarniach i tunelach ma tak duże znaczenie i co zaleca firma CleanLab – ekspert w dziedzinie czystości.

Dlaczego należy dbać o regularne odkażanie podłoża?

Odpowiednio częste odkażanie podłoża stanowi jeden z warunków spełniania norm higienicznych obowiązujących w branży spożywczej. Niedopilnowanie tego aspektu może prowadzić do nałożenia kar finansowych na przedsiębiorstwo lub nawet do jego zamknięcia. Ponadto, brak odpowiedniej czystości gleby zwiększa ryzyko wystąpienia różnego rodzaju chwastów, szkodników oraz patogenów powodujących choroby roślin. W rezultacie oferowane plony nie tylko będą gorszej jakości, ale mogą się również stać źródłem zagrożeń dla zdrowia konsumentów. Regularne stosowanie środków odkażających pozwala także na utrzymanie właściwości fizykochemicznych podłoża. Nie można również zapominać, że dbanie o higienę i czystość wpływa na efektywność oraz samopoczucie pracowników.

Co ile należy używać środków do odkażania gleby?

Częstotliwość stosowania środków odkażających w dużej mierze zależy od specyfiki danej działalności. Eksperci wskazują, że odkażanie gleby w szklarni z zastosowaniem chemicznych preparatów powinno się odbywać po sezonie wegetacyjnym. Należy wówczas odpowiednio przygotować podłoże, to jest dobrze je przekopać i napowietrzyć, aby czynniki zawarte w środkach biobójczych mogły łatwo penetrować poszczególne warstwy. Zwykle tego typu zabiegi wykonuje się nie częściej niż co 2-3 lata. W razie wątpliwości, jak często należy stosować środki odkażające w Państwa firmie, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Oferujemy nie tylko fachowe doradztwo, ale także szeroki wachlarz produktów, które mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

Cleanlab Artur Szefer Przyranie 56A, 62-831 Korzeniew 

Tel. +48 62 594 31 09 | Email: biuro@cleanlab.pl